Fibonacciho strategie

Tato strategie kombinuje Fibonacciho úrovně zpětných pohybů (retracements) s denními, týdenními, měsíčními nebo i ročními pivoty. V tomto článku se zaměříme na pouze denní pivoty, avšak tato strategie zahrnovat i delší časové úseky. Fibonacciho strategie sleduje především maxima a minima a při správné interpretaci údajů se úspěšnost pohybuje mezi 60% a 80%.

Příklad vývoje měnového páru podle Fibonacciho strategie pro klesající trend:
Pro lepší pochopení odkazujeme na obrázek níže, kde začínáme u hodnoty (1). Při rostoucím indexu se dostaneme v určité chvíli na maximum (2), od kterého křivka půjde dolů, dokud nedosáhne určitého minima (3). Tam index opět stoupá. Podle strategie Fibonacci by se index měl dostat na počáteční hodnotu (1). To se stane v pozici (4).V tuto chvíli je vhodné přistoupit k prodeji, protože je předpoklad, že se hodnota dostane alespoň na úroveň hodnoty (3). Je tedy dobré si nastavit automatické uzavření obchodu o něco výše, než je hodnota (3). V dalším vývoji je předpoklad, že v určitém momentu se dostaneme na hodnotu (1) nebo (4). To se ale neděje a trend se zastavil dříve (6). Je vhodné tedy čekat na další minimum (7) a opětovné dosažení hodnoty (5), které nastane v místě (8). To je opět vhodný ukazatel pro prostor k prodeji s nastavením zisku mírně nad úroveň (7). I nyní je vhodné čekat do úplného minima (9), od kterého se křivka odrazí a začne eskalovat. K obchodu bychom měli poté zase přistoupit na úrovni hodnoty (7). To se stane v bodě (10) a i nyní nastavíme automatické uzavření obchodu kousek nad úroveň (9).

Ukázka Fibonacciho strategie
Ukázka Fibonacciho strategie

Někdo se možná pozastaví u rozdílu mezi hodnotami (8) a (9) s myšlenkou trochu zariskovat a nastavit na hodnotě (8) příkaz k ukončení obchodu o něco níže, než (7). Takové rozhodnutí (řízené emocemi) by mohlo občas vyjít, ale pokud chceme dosáhnout úspěšnosti mezi 60% a 80%, tak je potřeba k obchodování na Forexu přistupovat s disciplínou a řídit se pouze danou strategií.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*